Get Adobe Flash player
Please update your Flash Player to view content.

Europejski Dzień Godności Osoby z Upośledzeniem Umysłowym    

W dniu 8 maja po raz kolejny świętowaliśmy Europejski Dzień Godności Osoby z Upośledzieniem Umysłowym. Ten świateczny dzień rozpoczął się przemarszem barwnego korowodu ulicami naszego miasta. W pochodzie wzięli udział: wychowankowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sieradzu, podopieczni Stowarzyszenia "Dary Losu" i Stowrzyszenia Integracyjnego " Klub Otwartych Serc" z Wieruszowa, uczestnicy i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sieradza i Wieruszowa, Ośrodka Adaptacyjnego z Sieradza, wychowankowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych ze Zduńskeij Woli, Zespół Szkół z Tybli oraz wszyscy Ci, którzy identyfikują się ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. 

Pochód zatrzymał się na Placu Wojewódzkim gdzie wszyscy uczestnicy spotkali sie z władzami Miasta i Powiatu Sieradzkiego. Odczytana została petycja zawireająca postulaty dotyczące środowiska niepełnosprawnych.

Następnie odbyły się zawody sportowe w ramach  Programu Treningu Aktywnoście Motorycznej (MATP). Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i ogromną wolą walki. Po zawodach sportowych można było skorzystać z atrakcji przygotowanych w wiosce olimpijskiej.

Współoragnizatorami imprezy byli:

- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sieradzu,

- Stowarzyszenie "Dary Losu",

- Gimnazjum Nr 2 w Sieradzu,

- Sekcja Olimpiad Specjalnych "Iskierka".

Imprezę finansowano ze środków:

- Stowarzyszenia "Dary Losu",

- Gminy Mista Sieradz,

- Starostwa Powiatowego ze środków PFRON

Pomagali nam:

- wolonatriusze z Publicznego Gimnazju w Złoczewie,

- wolontariusze z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Sieradzu,

- Mażoretki ze Szkoły Podstwawowej w Złoczewiedsc_0323.jpg dsc_0331.jpg

dsc_0389.jpg dsc_0893.jpg 

dsc_0612.jpg dsc_0658.jpg