Get Adobe Flash player
Please update your Flash Player to view content.

Okres Świąteczny jest pełen optymistycznego nastawienia do Nadchodzącego Roku. Jest to czas refleksji oraz podsumowania działań, które każdy zaplanował w kończącym się roku. Realizowaliśmy je nie tylko dla siebie, ale również dla tych, na rzecz których działalismy i działamy, starając się ze wszystkich sił pomagać i wspierać w pokonywnaiu wszelkich barier, które stoją na drodze zarówno osobom pełno- jak i niepełnosprawnym. Spotkanie Wigilijne, tak mocno związane z polską tradycją, są przykładem pełnej ciepła integracji, bez względu na bariery, które czasem - wbrew dosłownemu znaczeniu tego słowa łączą nas w jedną rodzinę: rodzinę osób sobie życzliwych. Jednym z takich spotkań przygotowywanych w okresie przedświątecznym przez Stowarzyszenie "Dary Losu" jest właśnie Uroczystość Wigilijna. Również w tym roku 10 grudnia mieliśmy przyjemność cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Zorganizowana Wigilia  odbyła sie w restauracji "Marusia". Spotkanie rozpoczęła przemówieniem Pani Beata Fogiel - Dobiecka. Nastepnie Pani Maria Wika Prezes Stowarzyszenia przywitała zebranych gości, pośród których znaleźli sie przedstawiciele naszych władz wojewódzkich i lokalnych oraz zaprzyjaźnionych instytucji,  najważniejsi  - czyli dzieci z rodzicami, a także goście zagraniczni z programu "Comenius" odwiedzajacy Specjalny OŚrodek Szkolno - Wychowawczy w Sieradzu. Po połamaniu sie opłatkiem oraz złożeniu sobie życzeń świątecznych i noworocznych, dzieci z zespołu "Boże Nutki" umilały czas podczas uroczystości. Rodzinną atmosferę podkreślały również kolędy w wykonaniu zaproszonego zespołu. Następnie wszyscy zasiedli do przygotowanego świątecznie stołu. Zebrani otaczali się opieką, podając do stołu i karmiąc.

Niespodzianką było także pojawienie się Świtego Mikołaja i Śnieżynki, którzy wreczali członkom Stowarzyszenia paczki ze światecznymi prezentami.

Dla wszystkich uczestników Spotkanie Wigilijne było ogromnym przeżyciem, zwłaszcza dla Pani Renaty Dziedzieli Viceprezes Stowarzyszenia i wieloletniego nauczyciela SOSW w Sieradzu, która została uhonorowana statuetką i dyplomem w dowód uznania za postwę godną pochwały i niezwykłe zaangażowanie w pracę wolontaryjną na rzecz potrzebujących mieszkańców Sieradza przez Prezydenta Miasta Sieradza Pana Jacka Walczaka dnia 5 grudnia 2013 roku. Łzy wzruszenia Pani Renaty udzieliły się wszystkim uczestnikom Uroczystości, którzy gratulowali wspaniałej Postawy Pani Renaty. 

Uroczystości wigilijne organizowane od kilku lat przez Stowarzyszenie pomagają zjednoczyć sporą rzeszę ludzi, którzy potrafią dostrzec drugiego człowieka i wspomóc nasze działania. Dlatego również specjalne podziękowania dla naszych sponsorów: Wojewody łodzkiego, Gminy Miasta Sieradza, srodków PFRON w dyspozycji Powiatu Sieradzkiego oraz Banku Zachodniego WBK S.A. z siedzibą we Wrocławiu. 

Na koniec pragniemy złożyczć serdeczne życzenia na Wasze serca obyśmy mogli każdego roku doświadczać tak wspaniałej atmosfery.


wigilia 1wigilja 2wigilja 3wigilja 4wigilja 5wigilja 6wigilja 7wigilja 8wigilja 9wigilja 10wigilja 12wigilja 13